Divadlo v karanténě

Technický ředitel v karanténě opravuje zařízení.

Největší jarní starost technického ředitele Luďka Vémoly bylo, aby karanténa neskončila moc brzo. Rozhodl se opravit všecko divadelní vybavení, které jsme za těch dvacet let roztřískali. Stejně to nestihl…

Za více než dvacetiletou historii našeho divadla jsme si takovou pauzu nedopřáli. Až letos, a nedobrovolně, od poloviny března do začátku června.Vynucené volno nás zastihlo zrovna v momentě, kdy se sezóna rozjíždí a my se těšili na divadelně nabité jaro.Během května jsme měli uvést jedenáct představení. Těšili se na nás na mezinárodním festivalu ve švýcarském Brig-Glis. Na přehlídce zaměřené dramaturgicky na současné Rusko jsme se chystali hrát naši inscenaci Putin lyžuje. Také jsme byli vybráni s naší zatím poslední inscenací Spoutaný trávou na největší tuzemský festival loutkového a alternativního divadla – Skupovu Plzeň.

Koronavirová pauza pro nás ale neznamenala zahálení! Kromě šití roušek a otevření prvního rouškomatu před naším domem na plotě, vyhlásil technický ředitel divadla Luděk Vémola „čas oprav“ – obnovu všeho, co jsme za těch dvacet let stihli roztřískat. Veřejně jsme vystupovali jen u nás na zahradě, kde jsme si dopřáli „přesplotový koncert“. Pro sousedy jsme hráli písničky na přání a zpestřovali tak letos tak pečlivé zahradničení. A také vyšel rozsáhlý rozhovor o našem divadle v časopise CEDIT 3 Centra experimentálního divadla, kde v průběhu roku na Sklepní scéně pravidelně hrajeme. Zveme na počtení.

Rozehráli jsme se opět od června představeními na Rosickém festivalu a v Hodoníně. V Líšni se těšíme na setkání na Festivalu Líšeň sobě a v centru Brna během letních městských festivalů.

 

 

Pavla Dombrovská

Kontaktujte nás

    Odesláním formuláře udělujete souhlas s GDPR